🔴 آشنایی با خواص چوب مسواک اراک و آموزش استفاده از آن :: مجلۀ پربازدیدترین‌ها

دانلود سانسور نشده مستند خارج از دید قسمت یازهم خارج از دید منتشر شد (کلیک)

۰

🔴 آشنایی با خواص چوب مسواک اراک و آموزش استفاده از آن

سلامت و پزشکی طب سنتی

🔴  آشنایی با خواص چوب مسواک اراک و آموزش استفاده از آن

خواص مسواک چوب اراک و طرز استفاده از آن

سبک زندگی عبارت است از کلیه ی مناسبات فردی و اجتماعی افراد در جامعه که در قالب نظام آموزشی، درآمد، خورد و خوراک،پوشش، تفریح، ورزش، نظام خانوادگی و غیره ظهور پیدا می کند.اصول سبک زندگی مدرن را به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه می شناسیم چون با آن زیسته ایم، اما توجه به اصول زندگی در سنت دینی، افق های جدیدی را بر روی ما می گشاید. یک نمونه از این تضادها، بحث مسواک است. مسواکی که بشر، ۷۰۰۰ هزار سال از آن استفاده می کرده است و تمامی ائمه استفاده از آن را تأیید می کرده اند، آن چنان امروزه(یعنی بعد از رنسانس و کنار رفتن خدا از عرصه ی زندگی) به فراموشی سپرده شده است که گویی اصلا وجود نداشته است.

مسواک از منظر روایات

قسمتی از خواص مسواک زدن را که در روایات آمده است، به صورت فهرست وار در زیر می آوریم:
۱ -مسواک کردن،پاک کنندها ستوده انرا (ازآلودگیها) خالى مى کند.
۲ -پاک کننده دهان مى باشد.
۳ -دهان را سرد و خنک قرار مى دهد.
۴ – بوى بد دهان را از بین مى برد و دهان خوشبو مى شود.
۵ -غم و غصه را از بین مى برد.
۶ -عقل را زیاد مى کند.
۷ -بلغم را از بین مى برد.
۸ -ریزش اشک را از بین مى برد.
۹ -قوه حافظه را زیاد مى کند.
۱۰ -به چشم و قوه باصره جلا و روشنى مى دهد.
۱۱ -دندان ها راسفید مى کند.
۱۲ -فساد دندان را از بین مى برد.
۱۳ -لثه ها را محکم مى کند.
۱۴ -اشتهاى به طعام مى آورد.
۱۵ -و اگر به چوب اراک باشد همچنین لثه ها راچاق مى کند.
۱۶ -مو را در بدن مى رویاند.
۱۷ -موجب نسیم یا اینکه موجب نشاط دهان مى شود (بر مبناى بعضى از نسخه ها که «نشوه» دارد).
۱۸ -شخصى که مسواک مى زند باعث زیادی فصاحتش مى شود.
۱۹ -فراموشى را از بین مى برد.
۲۰ -وسوسه قلب را از بین مى برد.
۲۱ -فهم افزایش مى یابد.
۲۲ -طعام را در دهان حرکت مى دهد.
۲۳ -دردهاى دندان ها را از بین مى برد.
۲۴ -از انسان بیمارى دفع مى شود و به سبب مسواک کردن، بیمارى از بین مى رود.
۲۵ -فقر را از بین مى برد.
۲۶ -معده را صحیح و سالم مى کند.
۲۷-…

آیا مقصود از مسواکی که در این روایات آمده است، همین مسواک های امروزی است؟

در بسیاری از روایات آمده است که معصومین علیهم السلام از مسواک کردن به چیزهایی غیر از چوب اراک و زیتون، مثل ریحان و چوب انار و ریشه ی درختان نهی کرده اند.[۱]پس از اینجا نتیجه گرفته می شود که خود مسواک زدن با چوب اراک(یا زیتون) موضوعیت دارد و اگر چیز دیگری جای آن را می گرفت ائمه بدان هم اشاره می کردند.
پیامبرصلى الله علیه و ءاله به مردم فرمان داد در مسواک زدن از چوب اراک و زیتون استفاده کنند که در روایات منافع فراوانى برایشان ذکر شده و ائمه علیهم السلام بر آن تأکید کرده اند:
از امام باقر علیه السلام روایت شده که فرمودند : «خانه خدا(کعبه ) شکایت کرد به خدا از اینکه نفس هاى مشرکین به آنجا مى رسد. خداوند وحى کرد به کعبه که من عوض این مشرکین،قومى را مى آورم که با چوب هاى درختان نظافت مى کنند (دندانهایشان را مسواک مى کنند)

[۱وازپیامبر صلی الله علیه و ءاله روایت شده که:«پیامبر با چوب اراک مسواک مى کردند و جبرئیل امر کرده بود که با این وسیله مسواک کنند».[۲]
آنگونه که در روایات آمده است، مسواک زدن با چوب اراک(یا زیتون) بیش از هفتاد خاصیت دارد. تازه این خواصی است که در روایات بدان ها اشاره شده است.از کجا معلوم چوب اراک هزاران خاصیت دیگر نداشته باشد که در روایات به آنها اشاره نشده باشد؟ از همه اینها گذشته، اصلا در دستورات دینی شایسته نیست به دنبال علت باشیم و باید آنها را به صورت تعبدی قبول کنیم. آیا برای اینکه چرا گوشت خوک حرام است هم به دنبال علت می گردیم و می گوییم تا دانشمندان امروزی اثبات نکنند که گوشت خوک مضر است ما آن را می خوریم یا حرمت آن را تعبدی قبول می کنیم؟
هر گاه ما بتوانیم اثبات کنیم مسواک های پلاستیکی واجد تمام خواص مسواک با چوب اراک هستند آن وقت به شما حق می دهیم که از همین مسواک های پلاستیکی استفاده کنید. اما مسواک های امروزی فقط یک خاصیت از این هفتاد خاصیت را دارند که آن تمیز کردن دندان است(که خودش هم محل اشکال است!). اما تمیز کردن دندان فقط یک خاصیت از صدها خاصیت چوب اراک است.

چوب اراک از نظر طب مدرن

درمسواک پلاستیکی، ماده ای که کشنده میکروب ها و کثافت ها مى باشد نیست و بخاطر همین، اطبا و پزشکان سفارش مى کنند که مسواک را بعد از اینکه دندان ها را با آن پاک کردیم، در آب نمک قرار دهیم تا به وسیله آب نمک میکروبهایى که همراه آن است از بین برود یا میکروب هایى که بعد اًبهآ نمى رسد تا اینکه این میکروب ها بار دیگر به دهان بازنگردد. اماهر چه به چوب اراک برسد یا رسیده باشد به واسطه آن ماده اى که در چوب اراک وجود دارد از بین مى رود بدون اینکه نیاز باشد که آن را در آب نمک قرار بدهیم یا غیر از آبنمک.
وجود داشتن میکروب در چوب اراک از چیزهایى است که تاکنون ثابت نشده است.
دندان پزشکان متوجه شدند که خمیر دندان عامل مستقیم در ایجاد اختلال در توازن طبیعی و دقیق بدن است. به دیگر سخن این مواد عوارض جانبی دارند، چون شمیمیایی هستند و از چارچوب طبیعت خارج. اما چوب اراک، بدون ایجاد اختلال در توازن طبیعی بدن انسان، تمام نقش ها و وظایف خود را انجام می دهد و بلکه بالعکس به بدن انسان کمک می کند تا به بهترین و بالاترین درجات توازن طبیعی ممکن دست یابد. علاوه بر این برخی از حالات مسمومیت کودکان امریکایی درنتیجه خوردن ماده فلوراید موجود در خمیر دندان نیز مشاهده شده است. همان طور که مستحضرید دانشمندان سراسر جهان بعد از حوادثی که در پی استفاده از فلوراید افتاد، آن را به عنوان یک ماده ی سمی معرفی نمودند و این در حالی است که خمیردندان های فعلی حاوی فلوراید هستند.
گزارش های صادره از انجمن دندان پزشکان امریکا حاکی از آن است که بعد از ۱۴ روز استفاده از مسواک پلاستیکی، باکتری ها بر روی آن رشد می کنند.
امروز بسیاری از دانشمندان با صراحت تمام فریاد می زنند که مسواک پلاستیکی و خمیر دندان بهتر است و دلیلی می آورند که با گذشت زمان قوانین تغییر می کنند. حکم به استعمال مسواک و خمیردندان به جای مسواک چوبی با این بهانه که با گذشت زمان، قوانین و احکام تغییر می کنند سخن بی پایه ای است. زیرا دندان بشر قدیم با بشر جدید که تفاوتی نکرده است. پس هرچه ۱۴۰۰ سال پیش استفاده می شده اکنون نیز قابل استفاده است.

چوب مسواک اراک

طریقه استفاده:

ابتدا سر چوب را با بزاق دهان خیسانده تا پوست آن به تدریج کنده شود. سپس کمی لایه ی زیرین مسواک را جویده تا ریش ریش شود و بعد آن را به صورت عرضی(بالا-پایین) روی تمامی سطوح دندان ها می کشیم. در روایات آمده که مسواک را به صورت عرضی بکشید نه طولی[۱]. آن را تا زمانی مصرف می کنیم که دیگر قابل استفاده نباشد و ذرات چوب داخل دهان خرد شود. اینجا باید سر مسواک را با قیچی کوتاه کرد و اعمال فوق را از سر گرفت. طبق روایات باید بعد از مسواک زدن، با آب مضمضه نمود.[۲]و بهتر است که ۳ مرتبه باشد.

آیکون سایت از foood.ir
اشتراک مطلب:

کلمۀ مورد نظر خود را جستجو کنيد.👇

کد جستجوي گوگل در سايت يا وبلاگ جستجو در:
اشتراک مطلب:

با عضویت در کانال تلگرامی سایت پُربازدیدترین‌ها از آخرین مطالب منتشر شده، باخبر شوید.

👇👇👇

http://fullkade.com/wp-content/themes/fullkade/files/telegram.png

(۰)
هيچ نظري هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی